Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Katalog Tarama
Ödünç Verme Hizmeti
  
  
Mevzuat gereği ücretsiz olarak kütüphanemize üye olan kullanıcılarımız 15 gün süre ile ödünç kitap alabilirler. Müraacat kaynakları ve idaremizin belirlediği materyaller dışında tüm kitaplar ödünç olarak verilebilir. Ödünç alınan kitapların süresi içerisinde getirilmesi gerekmektedir. Aksi halde kütüphane üyemiz kara listeye alınarak üyeliği iptal edilebilir.
      Her türlü uyarıya rağmen ödünç kitabını teslim etmeyen üyelerimiz hakkında yasal takip başlatılabilir. Üyelerimizin talebi halinde, iletişim kanallarımızdan (telefon-e-mail, vb.) 15 gün süre uzatımı da yapılabilir. 
 
Kitap Rezervasyon (Ayırtma) Nasıl Yapılır:

 

Aranan kütüphane materyali başka bir kullanıcı tarafından ödünç alınmış ise, geri getirildiğinde ödünç alınmak üzere yapılan işleme "rezervasyon (Ayırtma)" denir. Kullanıcı internet üzerinden KOHA Otomasyon Sistemine http://koha.ekutuphane.gov.tr adresinden ulaşarak kendi hesabına girer ve katalog tarama yaparak istediği kitabı ayırtma işlemini yapabilir. Ayrılan kitaplar kullanıcıya bildirimden itibaren 7 gün içinde alınmazsa ayırtma işlemi iptal edilir. Üyeler en fazla 3 kitabı ayırtabilirler.
 
 
 
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 2689 kez gösterilmiştir.